vesti24.mk

Tag : Радмила Шекеринска

ВЕСТИ

СДСМ си има свои приоритети, на Радмила Шекеринска и е поважно да биде претседател на Собрание отколку Заев да биде претседател на владата

admin
СДСМ веројатно ќе ја предложи Радмила Шекеринска за прва жена претседател на Собранието. Порталот „ABCmk“ пишува дека СДСМ е решена Шекеринска да го предводи законодавниот...
ВЕСТИ

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Зоран Заев, имаме лидер кој ги обединува граѓаните!

admin
На прашањето дека во ДУИ се чувствува вознемиреност откако беше напоменато од СДСМ, дека можно е да се формира Влада без албанска пратија, носителката на...
ВЕСТИ

ФОТО: Додека скопјани седат во 30 квадрати, Шекеринска ужива во својата вила во Маврово

admin
Владата во четвртокот донесе одлука за 80 часовен полициски час за град Скопје и уште неколку општини во Македонија. Оваа драконска одлука беше донесена откако...
ВЕСТИ

Драган Ковачки: Шекеринска изложува на опасност високи армиски структури во обид за себе промоција

admin
На јавната прес конференција на Радмила Шекеринска од тетовската касарна каде околу себе на 1 квадратен метар имаше збиено неколкумина високи армиски претставници како и...
ВЕСТИ

Заев расчистува со крилото на Шекеринска: Си одат таа, Манчевски и Дескоска!?

admin
Метлата на Заев сериозно удира во партијата и министрите по информациите кои излегоа утрово дека најверојатно Сугарески ќе биде сменет со струмичанецот Китанов, веќе се...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Шекеринска во Брисел на средби со колегите од земји членки на НАТО, во пресрет на НАТО Самитот во јули

admin
Во пресрет на Самитот на НАТО министерката за одбрана Радмила Шекеринска имаше средби со колегите од земјите членки – Германија, Белгија, Холандија и Италија. Министерката...
МАКЕДОНИЈА

Заев: И јас сум православен Албанец

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев при неговата денешна посета на Тиквешијата ги прокоментира тврдењата на пратеникот на ДУИ, Брано Манојловски, кој изјави дека Министерката за одбрана Радмила...
МАКЕДОНИЈА

Со 1280 евра месечна плата Шеќеринска најплатена во Министерството за одбрана

Ferad Aruc
Со 1280 евра месечна плата Радмила Шеќеринска е најплатениот кадар на Министерството за одбрана, јавува Телма. Според информациите кои ги објави телевизијата, месечната плата на...
МАКЕДОНИЈА

Мунир Пепиќ: Ја облеков Шекеринска во докторски мантил за да ја евакуираат

Ferad Aruc
Полицискиот службеник Мунир Пепиќ денеска во судот изјави дека за време на настаните во Собранието на 27 април ѝ облекол докторски мантил на пратеничката од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

admin
Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен...
Uncategorized

Сите детали: Радмила Шекеринска-Јанковска, прва жена министер за одбрана

admin
За дел од јавноста беше изненадување што долгодишната политичарка стана првата жена-министер за одбрана. Некои пак тоа го толкуваат како знак дека влегувањето во НАТО...