vesti24.mk

Tag : Развод

ЗАБАВА

На 99 години побарал развод: Биле во брак 7 децении, а потоа го дознал ОВА

admin
Претседателот и основач на Италијанската академија за брачни адвокати, Гиан Еторе Гасани, навел неколку причини и разни случаи на развод. Тој посочи дека луѓето обично...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Однесувања кои полека но сигурно водат кон развод!

admin
1. Работите еден против друг Постои несвесна поларизација што се јавува кога секој сопружник мисли дека другиот треба да се промени за да биде повеќе...
ЗАБАВА СВЕТ

Ова е најбогатата жена на светот- парите ги стекнала по разводот со сопругот

admin
Писателката филантроп Мекензи Скот е најбогатата жена на светот. По разводот со Џеф Безос, таа доби четири отсто од акциите во „Амазон“. Најбогатиот Американец, Џеф...
ЗАБАВА

Жена бара развод затоа што сопругот премногу ја сака и никогаш не се кара со неа

admin
Муслиманка од Индија побарала развод од шеријатскиот суд затоа што нејзиниот сопруг премногу ја сака, пренесува „Одити централ“. Неидентификувана жена од индискиот округ Самбал во...
ЗАБАВА

Дали сте слушнале за „развод за спиење” и дали ви е потребно?

admin
Постојат неколку причини зошто спиењето во ист кревет со партнерот може да биде помалку романтично отколку што се надевате: ‘рчење, клоцање и вртење, спиење со...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како да се избегне разводот? Тајната е во формулата 5: 1 и еве што претставува

admin
Сите парови се различни, но истражувањата покажуваат дека постојат некои карактеристики што сите „успешни“ врски имаат заедничко. Зошто некои односи се осудени и покрај големата...
ЗАБАВА

Не е само неверството: Ова се причините поради кои жените ги оставаат своите партнери

admin
Неверството во бракот не е првото нешто поради кои жените ги оставаат своите парнери, покажува истражувањето на онлајн сервисот за истражување „NextLove“, туку двете најголеми...
ЗАБАВА

Изнервиран маж одлучил по разводот сè да подели со сопругата, но БУКВАЛНО! (ВИДЕО)

admin
Разводите понекогаш се тешки, а поделбата на имотот е мачна работа. Еден Германец одлучи дека по неговиот развод, тој буквално сè ќе подели на пола...
ЗАБАВА

Се развеле три часа по свадбата поради оваа српска песна

admin
Свадба во градот Никшиќ, Црна Гора, заврши неславно, поради тоа што тештата неколкупати нарачала иста песна. Според српски „Телеграф“, договорот бил – забавата да мине...
ЗАБАВА

Разводите најчесто се во првите пет години од бракот: Кои се најчестите причини

admin
Во секој брак се појавуваат проблеми, меѓутоа некои сопружници ги надминуваат, додека други за жал бараат развод. Модерното општество е тука, динамичниот живот е секојдневие...
ЗАБАВА

По контроверзното минато и безобразно скапиот развод, пензионерот се ожени со 29-годишна девојка (ФОТО)

admin
67-годишниот Стив Зиелински, поранешен сопственик на топлес ресторани, се оженил со 29-годишната блогерка Емили Чарман, пренесува “Mirror”. Парот се венчал на југозападот на Австралија минатиот...