vesti24.mk

Tag : Роденден

ВЕСТИ

Пешевска со честитка по повод роденденот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

admin
На денешен ден, пред точно 23 години е формирана Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Во овие 23 години, Унијата на жени била стожерот на единството...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Најстарата панда во зоолошките градини го прослави 38-от роденден

admin
Најстарата згрижена панда во светот, која живее во Зоолошката градина во мегалополисот Чонгчинг, Кина, вчера наполни 38 години. По тој повод е направена голема прослава,...
ЗАБАВА

ФОТО: Прослава за роденденот на пандите во зоолошката градина во Москва

admin
Во зоолошката градина во Москва е организирана прославата за роденденот на пандите Динг Динг и Ру Ји, кои претседателот Владимир Путин ги добил како подарок...
ЗАБАВА

Логичка задача која полудува: Ќе погодите ли кога оваа девојка слави роденден?

admin
Сингапур најчесто се наоѓа помеѓу најдобрите земји на меѓународните рангирања за математика во основно образование. Кога ќе ја погледнете оваа задача ќе сфатите зошто е...
ЗАБАВА

Проверете дали сте лидер или авантурист: Датумот на раѓање ќе ви го открие вашиот карактер

admin
Датумот на раѓање може да кажува многу за вас и тоа неверојатно прецизно. Еве кои карактеристики ги имате доколку сте родени на овие датуми. 1,...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајмунот Коко денеска го прославува 24-от роденден

admin
Зоолошката градина на град Скопје сподели фотографии и Фејсбук статус на својот профил посветен на роденденот на Коко. -Среќен 24-ти роденден Коко ❤️Роден во Скопје Зоо,...
ЗАБАВА

Никој не дојде на роденденот на ова дете: По тоа што го направи неговиот татко, тагата стана еуфорија

admin
„Мојот син Кејд организираше прослава за неговиот 11-ти роденден претходната вечер. Ниту еден од поканетите пријатели не дојде. Боли “, напиша Џејсон Фостер, таткото на...
ЗАБАВА

Го прославила роденденот, па отишла да ја плати сметката: Тогаш останала шокирана, цел живот е хумана, а сега…

admin
Шон Вилсон била со своето семејство во четвртокот вечерта во ресторанот „Космо“, во центарот на Манчестер, кога доживеа неверојатен чин на љубезност. Вилсон, која им...
ЗАБАВА

ФОТО: МИНИ слави 60 години

admin
Британскиот производител неодамна го направи 10 милионитиот автомобил во својата шеста деценија постоење. Популарниот МИНИ се појави пред 60 години кога е претставен првиот модел...
ЗАБАВА

Да беше жив денеска ќе наполнеше 63 години, а таа беше негова слабост- ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица (ФОТО)

admin
Да беше денес меѓу нас ќе полнеше 63 години. Веселото момче од струмичките сокаци, гимназијалецот, правникот, верникот, семејниот човек, политичарот, заменик министерот, претседателот и вљубеникот...