vesti24.mk

Tag : Русија

ЗАБАВА

Русите наместо лек за Kовид-19, откриле супстанција против рак

admin
Руските научници, во соработка со американските колеги, барајќи активно соединение за борбата против коронавирусот, откриле супстанција која потенцијално може да се употреби за лекување на...
ЗАБАВА

Во Русија секој шести работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

admin
Секој шести сопственик на фирма односно 16 проценти од нив обрнуваат внимание на хороскопските знаци на кандидатите за работа, додека тоа го прават само пет...
ЗАБАВА

На Арктикот рекордно високи температури кои достигнуваат и 38 степени

admin
На рускиот Арктик во јуни се измерени рекордни температури кои предизвикаа големи пожари, изјави директорот на руската метеролошка служба и ги поврза со климатските промени....
ЗАБАВА

Чевлата и испадна за време на воената парада во Русија: За тоа што се случи потоа денеска зборува целиот свет (ВИДЕО)

admin
Командантот на руската балтичка флота, адмирал Александар Носатов лично денеска и врачи награда на учесничката во воената парада на победата во Русија. Имено на учесничката...
ЗАБАВА

Руси се изживувале со поларна мечка- тоа што и го направиле буквално го згрози светот (ВИДЕО)

admin
На друштвените мрежи во Русија се појави снимка од поларна мечка на која со црн спреј е испишано „Т-34″. Поборниците за заштита на животните предупредуваат...
ЗАБАВА

Ужасна снимка која ја крена јавноста на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

admin
Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата...
ЗАБАВА

Се посрамотија како никогаш до сега: Руска телевизија објави интервју со ѕвезда која одамна е почината

admin
Телевизискиот канал на руското Министерство за одбрана – „Ѕвезда“, стана предмет на исмејување откако објави интервју со оперска пејачка која е почината веќе неколку години....
ЗАБАВА

ФОТО: Почина најстарата жена во Русија, имаше 128 години

admin
Најстариот човек во Русија – Нана Шаова почина на 128-годишна возраст, во градот Баксан во Република Кабардино-Балкарија. Ова го објави Регионалната администрација на официјалната Инстаграм страница....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најскапата руска IT компанија го претстави својот прв смартфон

admin
Најскапата руска IT компанија Yandex го претстави својот прв смартфон кој веќе е во продажба. За помош при користење на овој телефон Русите ја имаат...
ВЕСТИ СВЕТ

Американски специјалец потврди дека се водела тајна војна меѓу американските и руските специјалци во Сирија

Ferad Aruc
Џејмс Џефри, специјален претставник за Сирија, запрашан за коментар за инцидентите помеѓу американските и руските војници во Сирија, потврди дека имало неколку такви инциденти. Американските...
ВЕСТИ СВЕТ

Германски “Die Welt”: Никој нема да ризикува војна со Русија! НАТО само ќе ја потапка Украина по рамо

Ferad Aruc
Во најновата ескалација на судирите меѓу Украина и Русија, Киев вовел воена состојба во десет региони кои се граничат со Русија и бара воена помош...