vesti24.mk

Tag : саем за мобилни телефони

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Откажан најголемиот саем за мобилни телефони во светот поради коронавирусот

admin
Најголемиот саем за мобилни телефони во светот, Мобајл ворлд конгрес (Mobile World Congress) е откажан поради коронавирусот. Извршниот директор на организаторот Џон Хофман изјави дека...