vesti24.mk

Tag : свадба

ВЕСТИ

Амди Бајрам прави свадба за внуката во Истанбул со 200 гости од Македонија

admin
Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија....
ЗАБАВА

Лажел дека ќе оди на пат, за да се ожени со друга- првата му упаднала на свадбата со се децата (ХИТ ВИДЕО)

admin
Видеото од општиот хаос кој избувнал една свадба во Замбија стана вистински хит на социјалните мрежи. Имено, според локалните медиуми, мажот и рекол на сопругата...
ВЕСТИ

Наместо да ечи цела Шутка утре таму без свадба- Амди Бајрам ја одложи прославата за внуката (ФОТО)

admin
Свадбата на внуката на Амди Бајрам е одложена. Ова за Сител го потврди поранешниот пратеник Амди Бајрам. Тој вели дека причината за одложување на прославата...
ЗАБАВА

Свадба во Велс: Невестата тепа гостин во дворот, старосватицата спие во кал (ВИДЕО)

admin
Видеото е направено во градот Свонси во Велс, и прикажува невеста која напаѓа маж и го соборува на земја и се бори со него. Не...
ВЕСТИ

„Тајна мала свадба Кичево“: Коронавирус фатил младоженецот и дел од гостите

admin
Младоженецот и дел од гостите од свадбена веселба во Кичево се заразиле со коронавирус, ама во епидемиолошките прашалници никој не ја споменал забавата, дознава „Слободен...
ЗАБАВА

ТАА се појави на туѓа свадба и направи хаос: На младоженецот му соопшти дека е бремена (ВИДЕО)

admin
Венчавката во Детроит која требало да биде интимна за младенците, семејствата и пријателите, одеднаш се претворила во вистинска драма. Една личност се нафрлила на младоженецот,...
ЗАБАВА

Светот и се воодушеви откако блесна во бело: Се омажи најмладата премиерка која користи Инстаграм дури повеќе од што треба (ФОТО)

admin
Финската премиерка Сана Марин се омажи за својот долгогодишен партнер, осум месеци откако што стана шеф на владата во својата земја. Имено Марин на својот...
ЗАБАВА

17 милиони прегледи: Момче се заиграло на венчавка и го воодушеви интернетот

admin
Момчето Колби има само 10 години, а веќе ги освои срцата на интернет корисниците. На социјалната мрежа ТикТок се појави симпатично видео од венчавката на...
ЗАБАВА

Го изневерила свршеникот во тоалет на својата моминска вечер- по 10 години тој ја дознал вистината на пеколен начин!

admin
Еванџелина Грејс од Америка по десет години чуваната тајна реши да ја сподели со целиот свет. Таа како што раскажува навистина го сакала својот сега...
ЗАБАВА

Фотографија од венчавка предизвика бурни реакции на интернет

admin
На интернет се појави фотографија од венчавка која предизвика бурни реакции. На фотографијата се гледа невестата која ја брише гумата на автомобилот со нејзиниот фустан,...
ЗАБАВА

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

admin
Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овој ден во 2020 година е идеалниот за свадба- младенците ќе ги следи среќа целиот живот

admin
Само еден одреден датум во годината што доаѓа ќе биде идеален за стапување во брак, а оние што ќе влезат во брачните води токму тогаш,...
ЗАБАВА

Ова беше нормална свадба, но тогаш се појави поранешната на младоженецот и направи хаос (ВИДЕО)

admin
На една свадба во Мексико се случила ситуација типична за романтичните комедии. Само што овој пат не станувало збор за филм, туку за реална и...