vesti24.mk

Tag : сезонски грип

ВЕСТИ

Во сред пандемија, со енормен број на новозаболени сé уште нема вакцини за сезонски грип

admin
Во ек на пандемија кога бројот на новозаболени од коронавирус е во невиден пораст во Македонија, министерот за здравство Венко Филипче дури сега набавува вакцини...