vesti24.mk

Tag : Секс

ЉУБОВ И СЕКС

Три знаци што ќе ви кажат дали ќе останете заедно засекогаш

Ivana
На почетокот на секоја врска луѓето мислат дека ќе останат заедно засекогаш. Подоцна, сепак, за жал или за среќа, доаѓа до разделување. Сепак, постојат неколку...
ЉУБОВ И СЕКС

(ВИДЕО) Машина за виртуелен секс: Јапонците ја обожаваат, а ќе стигне и кај нас

Ivana
Ако барате партнерка која секогаш ќе биде расположена да ви овозможи сексуални услуги и никогаш нема да рече „Не“, ова е вистински избор за вас....
ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Колку Македонки сонуваат за секс со Албанец, а колку Албанки сакаат интимнимност со Македонец или Србин?

Ferad Aruc
Невладината организација “Who is better i will go”-albanian girl во интравалот од 05.03 до 09.03 2018 направи телефонска анкета на 280 жени во Македонија. Од...
ЉУБОВ И СЕКС

Глумицата откри дека не ѝ се допаѓа кога има секс,”Пенисот е опасен!”

Ferad Aruc
Џенифер Лоренс изјави дека не ѝ се допаѓа кога има секс, бидејќи стравува декa ќе ѝ бидат пренесени сексуално преносливи болести. 27 годишната ѕвезда, која...
ЉУБОВ И СЕКС

Поза која гарантира добар секс, а веројатно никогаш не сте ни чуле

Ferad Aruc
Додека позата 60 овозможува обострано задоволство, позата 68 е малку поинаква, иако повторно се работи за поза која овозможува орален секс. Оваа поза е замислена...
ЉУБОВ И СЕКС

(18+) Фотографии кои покажуваат што се случува зад сцената на Порно Оскарите

Ferad Aruc
Замислете ја цела порно индустрија заедно заробена во хотел, додадете на тоа алкохол, дрога и луѓе со заработени пари од казината во Вегас. Наградите “Порно...
ЉУБОВ И СЕКС

Секс или трчање, што е подобро за согорување на мастите?

Ferad Aruc
Поголемиот дел од жените најчесто имаат проблеми со нивната тежина, па кога треба да се изгубат тие неколку килограми вишок, буквално се обидуваат на секаков...
ЖИВОТ

Каква секси долна облека сакаат хороскопските знаци

Ferad Aruc
Овенот e љубител на црн сатен, близнаците сакаат бели униформи, лавот преферира долна облека со животински принтови, а пак водолиите футуристички и сјајни материјали. Прочитајте...