vesti24.mk

Tag : симптом

ЗАБАВА

Овој симптом е клучен показател за Ковид-19: Се манифестира на три начини

admin
Многу луѓе кои се заразени со коронавирусот го имале овој симптом, кој што вообичаено се јавува во првата фаза на инфекцијата. Професорот по имунологија и...