vesti24.mk

Tag : Скопје

ВЕСТИ

Санкционирани 139 возачи во Скопје: 31 за брзо возење, 2 за возење под дејство на алкохол

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...
ВЕСТИ

ПРИСТИГНА СНЕГОТ ВО СКОПЈЕ: Еве до кога ќе паѓа според прогнозите на УХМР!

admin
Предвидувањата на метеоролозите се остварува, во главниот град во овие моменти започна да врне снег. До крајот на денот во поголем дел од земјава ќе...
ВЕСТИ

Близу 400 пациенти се лекуваат во ковид центрите во Скопје

admin
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 28 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 391 лице сомнително и потврдено за Ковид-19...
ВЕСТИ

Ковид-19: Скопје и натаму најголемо жариште Македонија – Следуваат Тетово, Прилеп, Битола…

admin
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 73025, бројката на оздравени пациенти е 48726, на починати е 2096, а бројот...
ВЕСТИ

Под мост во Скопје меѓу пандемијата и бедата – ваков живот живеат Адем и Бејруше

admin
Адем , засолниште најде под мост во Скопје… Изгради импровизирана соба и веќе еден месец живее во неа заедно со својата парализирана сопруга. Освен што...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Утре блокади во Скопје и протести во 15 градови: Оставка на Заев, слобода на народот!

admin
Продолжуваме заедно со народот во битка за одбрана на честа и достоинството на македоската држава и македонскиот народ, велат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Нема да...
ВЕСТИ

Починато лице од Косово пронајдено на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје

admin
На 21.11.2020 во СВР Скопје е пријавено дека околу 22.40 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, во бессознание е пронајден Ф.К.(57) од Косово. Лекар од...
ВЕСТИ

Алармантно: Скопје е жариште на коронавирус, проверете колку заразени има во секој македонски град

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617  тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13,...
ВЕСТИ

АЕРОДРОМ ВЕЌЕ НЕ Е НА ВРВОТ- во оваа скопска општина над 240 новозаразени, црни бројки и во Карпош и Гази Баба

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-184, Куманово-13, Дебар-1,...
ВЕСТИ

Коронавирусот не стивнува во Скопје: Овие општини се со најголем број случаи

admin
Во Македонија денеска се регистрирани 243 новозаболени од коронавирус од кои 98 се во Скопје. Според податоците од Министерството за здравство состојбата со активни случаи...
ВЕСТИ

Момче почина на скопските клиники после 15 минути откако го донела девојката

admin
Вчера вечер во 23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен 30-годишниот Ф.В. од Скопје, а во 23.15...
ВЕСТИ

Километарски колони на патот кон Скопје, сите се враќаат од викенд

admin
Огромни гужви има попладнево на патот од Охрид кон Скопје. На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од километарски колони, а како и секоја година најкритично...