vesti24.mk

Tag : снег

ЗАБАВА

За влакно избегна несреќа: Човек си го чистеше автомобилот, а потоа се случи нешто кое остава без здив (ВИДЕО)

admin
Овој човек си го чистеше својот автомобил од снегот, планирајќи потоа да тргне на пат со него. Но, ниту тргна, ниту во брзо време ќе...
ВЕСТИ

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

admin
Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила. Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве....
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ПРИСТИГНА СНЕГОТ: Во оваа туристичка дестинација во Македонија утрово вистинска зимска идила (ФОТО)

admin
Времето денес изутрина е студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини....
ЗАБАВА

Среде лето, чоколаден снег паѓал во швајцарски град (фото)

admin
Жителите на швајцарското гратче Олтен ги изненади невообичаеното „невреме“ кога среде лето почна да паѓа снег и тоа чоколаден. Снегот од честички од какао се...
ВЕСТИ

Еве каде попладнево наврна најмногу дожд- тоа што го најавува УХМР за утре е јасен доказ дека во март може да се очекува сѐ!

admin
Во изминатите девет часа најмногу дожд, 29 литри на метар квадратен, наврнале во Демир Капија, а најмалку, еден литар, во Битола. Како што информира УХМР,...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Студено време со силен ветер, дожд и снег – Утре обилни снежни врнежи

admin
Времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен...
ВЕСТИ

СНЕГОТ НЕПРЕСТАНАТО ПАЃА: Еве каде попладнево има вистинска зимска идила (ФОТО)

admin
Врнежи од слаб снег денеска има на Попова Шапка, во Крушево и на планинскиот превој Буково, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сончев ден, вечер и утре дожд и снег – од недела нов пораст на температурите

admin
Времето во Република Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од попладне облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се движи од минус...
ВЕСТИ

ВЕЧЕРВА СНЕГ НЕПРЕКИНАТО ВРНЕ НА ОВИЕ МЕСТА- магла на Стража и на патниот правец Штип – Неготино

admin
Намалена видливост поради појава на магла од 50  до 70 метри има на планинскиот превој Стража и од 70 до 80 метри на патниот правец...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Маврово утринава со најмногу снег, а еве како вееше синоќа

admin
УХМР информираше дека утринава најстудено е во Маврово, каде се измерени -9 степени целзиусови, а таму има и највисока снежна покривка од 41 сантиметар. Снежна...
ВЕСТИ

Над 30 сантиметри снег во Маврово и Пожаране

admin
Во поголемиот дел од земјава изутринава врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде што е формирана снежна покривка...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облачно време со врнежи од снег

admin
Времето во земјава претпладне променливо облачно со локални врнежи кои ќе бидат претежно од снег со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува...