vesti24.mk

Tag : совети

ЗАБАВА

Научниците предупредуваат дека веднаш треба да престанете да ја пиете оваа работа

admin
Кога станува збор за домашни лекови, неколку работи се споменуваат толку често, а една од нив е и јаболковиот оцет. Многумина го сметаат како „лек“...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога животот ќе стане тежок и ќе се разочарате од одредени луѓе, сетете се на овие зборови

admin
Разочарувањата, предавствата и ударите се составен дел од животот и не можат да се избегнат. Сепак, можете да изберете како ќе реагирате на ситуациите што...
ЗАБАВА

Кога животот ви станува тежок и ве разочаруваат драги луѓе, сетете се на овие зборови: Одлични совети на руски психолог

admin
Разочарувањето, предавството и тешките животни удари се составен дел од животот и невозможно е да се одбегнат. Меѓутоа, можеме да одбереме како ќе реагираме на...
ЗАБАВА

Овие 20 реченици ќе ви го направат животот поубав: Прочитајте, запомнете и применете!

admin
Во својата книга „Мал прирачник за животот“, Американецот Џексон Браун Џуниор три години по ред беше на врвот на “New York Times Bestsellers”. За успешен...
ЗАБАВА

Златни совети бидејќи грешите: Кога треба да миете заби, како треба да пиете кафе…

admin
Забите не треба да се мијат веднаш по јадење бидејќи забите и непцата омекнуваат за време на оброкот, па полесно може да се оштетат доколку...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Сите понекогаш паѓаме, но разликата помеѓу силните и слабите е во времето што го трошат за да се исправат!

admin
Човек е силен, кога се смее и покрај болката…Човек е смел, кога ќе го надмине стравот и ќе помогне на останатите да го надминат нивниот....
ЗАБАВА

Златни совети за жените кои имаат облини и полна фигура

admin
Доколку имате полна фигура, научете како да ги истакнете вашите предности и да ги сокриете вашите недостатоци и со малку напор да изгледате прекрасно. Доколку...
ЗАБАВА

Совети: Ковид-19 и бременоста

admin
Министерството за здравство, во соработка со УНФПА и ХЕРА изготви препораки и брошура на македонски и на албански јазик за антенатална и интерпартална грижа, во...
ВЕСТИ

Совети за превенција од коронавирус при чекање на каса во маркет

admin
За поголема безбедност на потрошувачите, дел од маркетите, на социјалните мрежи даваат совети за превенција на Ковид-19 при чекање на каса. – Ве молиме да...
ЗАБАВА

Совети за првата средба со нејзините родители

admin
По успешните први неколку љубовни состаноци, дружење и врска, обично доаѓа време кога момчето треба да ги запознае нејзините родители. И, од посебна важност е...
ЗАБАВА

Едноставни совети кои ќе ве заштитат од вируси и настинки

admin
Ниските температури и променливото време се период во кој владеат настинските и гриповите. Обидете се секојдневно да правите работи кои значајно ќе го намалат ризикот...