vesti24.mk

Tag : сообраќајка

ВЕСТИ

Внимавајте, овие измами станаа чести: Ве лажат дека детето ви направило сообраќајка и бараат пари

admin
На 16.10.2020 во 15:55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно...
ВЕСТИ

Детали за ужасната сообраќајка: Пијан старец усмрти маж и дете

admin
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и...
ВЕСТИ

Сообраќајка кај Католичка, се судрија Мерцедес и такси возило (ФОТО)

admin
Утрово на кружниот тек кај Католичката црква во Скопје се случи сообраќајна несреќа. Во неа учествуваа возило Мерцедес со тетовски регистарски таблички и такси возило...
ВЕСТИ

Детали за трагичната сообраќајка на автопатот Неготино- Кавадарци

admin
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде денеска во 13.50 часот возило Опел Корса...
ВЕСТИ

Неколкумина полесно повредени во сообраќајка на пет автомобили кај Радовиш

admin
Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно...
ВЕСТИ

Двајца потешко повредени во сообраќајка кај новиот мост на Брегалница во Штип

admin
Двајца мажи се потешко повредени откако со возило излетале од коловозот пред новиот мост на реката Брегалница во Штип по што со возилото паднале на...
ВЕСТИ

Пожарникари спасуваа повредени патници, тешка сообраќајка на патот Струмица-Валандово (ФОТО)

admin
Вечерва (среда) 08.07.2020 година, во 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица -Валандово, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 6 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа на...
ВЕСТИ

Две 5-годишни дечиња тешко повредени во сообраќајка

admin
На 28.05.2020 во 22:30 часот на магистралниот пат Штип-Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.З.(25)...
ВЕСТИ

ОЈО со детали за тешката сообраќајка што се случи во Кавадарци, во која загина 26-годишно момче

admin
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи изврши увид на местото каде денеска се...