vesti24.mk

Tag : спиење

ЗАБАВА

Ако го правите ова пред спиење, многу си наштетувате на здравјето

admin
Едно научно истражување дојде до сознанија кои укажуваат на тоа дека не смееме да го користиме мобилниот телефон барем пред спиење. Зборувањето на телефон пред...
ЗАБАВА

Во оваа држава МОРА да спиете на работното место

admin
Јапонските работодавци одлучија спиењето на работното место да стане дел од работните одговорности на секој вработен. Тоа не се мисли дека вработените ќе добијат неколку...
ЗАБАВА

Кошмарите помагаат за подобро справување со секојдневниот стрес

admin
Швајцарски и американски научници спроведоа експеримент со кој, како што тврдат, успеале да одговорат на прашањето – зошто луѓето имаат кошмари? Според научните сознанија, тоа...
ЗАБАВА

Овие работи сигурно не ги правите пред спиење, а се најдобра активност против несоница

admin
Речиси и да нема човек во светот кој немал проблем со тешко заспивање и несоница, во ситуации кога ништо не можело да помогне. Недостатокот на...
ЗАБАВА

Не можете лесно да заспиете навечер? Овие работи веднаш исфрлете ги од вашата спална соба!

admin
Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени последици....