vesti24.mk

Tag : срушен авион

ЗАБАВА

Туристи пронашле авион урнат пред 68 години

admin
Туристи кои се искачува по Сајанските планини го пронашле авионот „Ан-2“ кој се урнал во 1951 година. Во соопштението од регионалната дирекција на руското Министерство...