vesti24.mk

Tag : Срцеви заболувања

ЗАБАВА

Спиете подолго од 8 часа? Веднаш посетете лекар

admin
Доколку секој ден спиете повеќе од осум часа, треба да го посетите вашиот лекар. Новото истражување покажува дека ако спиете премногу, може да имате сериозни...
ЗДРАВЈЕ ТЕХНОЛОГИЈА

Одличен изум: Паметна четка за заби ќе спасува животи!

Ferad Aruc
Шпански научници работат на развој на паметна четка за заби која ќе биде во состојба да детектира разни знаци на одредени здравствени проблеми и на...