vesti24.mk

Tag : старбакс

ЗАБАВА

ФОТО: Одбил да ја услужи жената без маска, па доби бакшиш од 80.000 долари

admin
Продавач вработен во „Старбакс“  беше вербално нападнат од жена затоа што одбил да ја послужи бидејќи таа не носела маска, па поради тоа добил бакшиш...
ЗАБАВА

Вработен во Старбакс добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

admin
Вработен во кафетеријата Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од тој...