vesti24.mk

Tag : Старец

ЗАБАВА

Моќна порака од еден старец, нема да може да ги запрете солзите

admin
Биле, па поминале, па пак дошле тешките времиња, синко мој“, почнал старецот да ја раскажува својата приказна, со намера барем на една личност да ѝ...
ЗАБАВА

Што сеете, тоа ќе жнеете: Моќна поука од приказната за старецот и дрвената чинија

admin
Еден истоштен стар човек отишол да живее со синот, неговата сопруга и 4-годишниот внук. Рацете на старецот се треселе, неговиот вид бил заматен, а неговото...
ВЕСТИ

Излегоа резултатите за старанецот кој што во Битола беше тестиран за коронавирус

admin
Министерот за здравство, Венко Филипче за Тера телевизија потврди дека негативен е тестот на лицето од странство кое преку Центарот за јавно здравје во Битола...
ЗАБАВА

Старец ја замолил келнерката да му ја исече храната: Не ни претпоставувала дека потоа ќе се случи нешто кое ќе и го промени животот (ВИДЕО)

admin
Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас и донел 16.000 долари. 18-годишната Евони Вилиамс работи во ресторан каде пред неколку дена еден...
ЖИВОТ

Старец (87) се оженил со 22-годишно девојче, а она што се случило на првата брачна ноќ ќе ве шокира

Ferad Aruc
Старец (87) се оженил со 22-годишно девојче, а она што се случило на првата брачна ноќ ќе ве остави без ТЕКСТ! Повеќето се согласуваат дека...