vesti24.mk

Tag : старица

ЗАБАВА

Оваа супер бабичка ги поместува сите граници и руши рекорди (ВИДЕО)

admin
103-годишната Џулија “Хјурикејн” Хокинс ја доби титулата најстара жена која се натпреварувала на американската тркачка патека откако ја завршила трката на 50 и 100 метри...
ЗАБАВА

Старица доаѓала на погреби на непознати луѓе, кога роднините ја дознале причината останале шокирани

admin
Старицата Тереза Дојл (65) од Англија е позната по тоа што доаѓа на секој погреб во градот Слау, а причината е неверојатно банална – да...