vesti24.mk

Tag : стар леб

ЗАБАВА

Погача од стар леб

admin
Потребно е: околу 800 гр стар леб150 мл млеко500 мл јогурт2 јајца1 лажиче сол1 лажица рендан пармезанна врв на нож сода бикарбона1 лажица путер, за премачкување на таватасусам, ким, ленено семе, по желба –...