vesti24.mk

Tag : Стефан Ристовски

Uncategorized СПОРТ

Ристовски одличен во ремито против Јувентус

admin
Стефан Ристовски, македонскиот репрезентативец и играч на Спортинг, одигра фантастична партија во дресот на клубот од Лисабон, кој ремизираше 1-1 против Јувентус. Поради повредата на...