vesti24.mk

Tag : Стивен Истербурк

ЗАБАВА

Директорот на Мекдоналдс доби отказ поради врска со вработена

admin
Американскиот синџир на брза храна Мекдоналдс го отпушти извршниот директор Стивен Истербурк поради интимна врска со вработена. Директорот доби отказ бидејќи неговото однесување претставува кршење...