vesti24.mk

Tag : стоногалка

ЗАБАВА

Во Шкотска пронајдена најстарата фосилизирана стоногалка

admin
Фосилизирано суштество налик на стоногалка, беше откриено во Шкотска и е, можеби, најстарото познато копнено животно – скромен „пионер“ на земниот живот од пред 425...