vesti24.mk

Tag : страшко стојановски

ВЕСТИ

Стојановски: Владата влијае на работата на заедничката комисија со Бугарија, и нанесува штета на Македонија

admin
Страшко Стојановски, универзитетски професор при своето гостување на емисија „Отворено на Алфа“ посочи дека преговорите на комисиите не водат до компромис, бидејќи оштетената страна сепак...