vesti24.mk

Tag : Струга

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ од Струга со апел до власта: Решете го проблемот со депонија, стружани не заслужуваат да дишат загаден воздух

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е еден...
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ НА ПЛАЖА: Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

admin
Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на...
МАКЕДОНИЈА

Луксузната лимузина на струшкиот градоначалник сеуште ја бранува јавноста

Ferad Aruc
музината која струшкиот градоначалник  ја нарача пред некој ден сеуште ја дрма јавноста. Иако негираше дека  е ултрамодерна и скапа, автомобилските салони кои ги исконтактиравме...
МАКЕДОНИЈА

Села во Струга најави големи протести

Ferad Aruc
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, се заблагодари на граѓаните на Струга за поддршката што му ја дадоа на локалните избори, особено на иселениците. Тој...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...