vesti24.mk

Tag : Струмица

ВЕСТИ

Ефтимов: Струмица и регионот се едни од најзагадените места во државата, власта нема слух за тоа

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест против загадениот воздух во Скопје и уште четири градови во државата Струмица, Битола, Куманово и Тетово. Граѓаните од Струмица на протестот...
ВЕСТИ

Приведени крадци од струмичко-меѓу нив и малолетник

admin
Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09. и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради сомнение...
ВЕСТИ

Ова е ВИДЕОТО кое Зоран Заев и СДСМ сакаа да го избришат, фатени на дело, поткуп во Струмица

admin
Видеото кое пред неколку часа на својот Фејсбук профил го објави Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ беше експресно избришано од лицето кое го постирало, но со...
ВЕСТИ

Еве што фатила полицијата во случајот на поткуп во Струмица (ФОТО)

admin
По информацијата дека власта утрово имала обид да сокрие случај на поткупување на гласачи, кој полициските службеници го констатирале на територија на општина Струмица, објавуваме...
ВЕСТИ

По пожарот во Струмица се бараат одговори: Кој палеше, што палеше и што се изгоре? Ваквото сценарио не е ново

admin
Зоран Заев е во паника, а власта гледа како да се спаси од неизбежното соочување со правдата, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица, по пожарот...
ВЕСТИ

Мицкоски со порака од Струмица: Неправда е кога ќе заборават на жицата во која се колнеа дека нема да го сменат идентитетот, а првата работа што ја направија беше тоа

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Струмица. Мицкоски пред присутните потенцираше дека овие претседателски избори не се обични...
ВЕСТИ

Силјановска: Химна не се заборава, химна секогаш се пее, зошто таму каде што е химната таму е и државата, таму каде што нема химна нема ни држава

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Струмица. Силјановска Давкова пред граѓаните рече дека првата...
ВЕСТИ

Мицкоски до Заев: Овој народ е пиреј, колку и да нé корнете, нема да нé исчистите, ќе останеме и ќе се бориме!

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“ во Струмица. Во обраќањето...
ЦРНА ХРОНИКА

Струмичани пешачејќи паднале во провалија, едниот тешко повреден

Ivana
Околу 17 часот вчера воп полициската станица во Струмица било пријавено дека две лица се повредени отокако паднале во провалија. „На рекреативната патека кон црквата...
МАКЕДОНИЈА

Воздухот во Скопје екстремно загаден, Струмица најзагаден град во Македонија

Ferad Aruc
Воздухот во главниот град есктремно загаден и за време на последното деноноќие, со измерени максимални 584 микрограми на метар кубен ПМ10 честички во Лисиче, додека...
ЗАБАВА

Љупка од Струмица претера со провокативниот фустан за Нова година

Ferad Aruc
Струмичанката Љупка Митрова е една од најпопуларните Македонки на социјалната мрежа Инстаграм. Таа има скоро 100 илјади фанови. Со нејзиното момче Спејко привлекуваат големо внимание...
МАКЕДОНИЈА

Апелација одлучува дали снимките на „Јутуб“ ќе бидат доказ во „Поткуп“

admin
Апелацискиот суд Скопје денеска треба да одржи  седница на која ќе одлучува дали снимките од посебните истражни мерки објавени на Јутуб можат да бидат доказ...