vesti24.mk

Tag : студ

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

admin
Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Во понеделник ќе има променлива...
ЗАБАВА

Студот може да ви помогне да ослабнете, еве како

admin
Ниските температури на воздухот можат да го забрзаат согорувањето на калории во организмот, покажуваат експерименти спроведени врз животни. Истражувачите од Универзитетот Калифорнија појаснуваат дека студот...
МАКЕДОНИЈА

Кога може да го очекуваме првиот снег во Македонија?

admin
Ако може да им се верува на долгорочните прогнози, тогаш оваа зима нема да видиме некој голем студ. Неколкумесечните прогнози велат дека до крајот на...