vesti24.mk

Tag : судство

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа крајот на “трас-трас” судството

admin
Христијан Мицкоски на ТВ дуел го разобличи хаотичниот Заев, доаѓа крајот на “трас трас” судството. ВМРО-ДПМНЕ ги објавува следниве факти на денот: 1.Мицкоски на ТВ...
ВЕСТИ

Панчевски: Денешната бомба е доказ за судството на политичките послушници

admin
Интересен развој на случувања во судството, За оние што не веруваа на своите очи денес конечно со сопствените уши го слушнавме Зоран Заев како навистина...
ВЕСТИ

Арсовски: Заев го руинираше правниот систем преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем

admin
Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во...
ВЕСТИ

Саити: „Рекет“ негативно ќе влијае на рејтингот на судството

admin
Претседателот на Здружението на судии Џемали Саити за новото законско решение за Јавното обвинителство (ЈО) вели дека воопшто не е важно во какви услови е...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Слика од македонското судство денес: Политички прогон и изживувања

admin
Политички прогон и изживување врз осомничените лица е сликата на денешното македонско судство. За тоа сведочи и драмата која случи вчера на рочиштето на осомничениот...