vesti24.mk

Tag : супер куп

МАКЕДОНИЈА

Блокирани улици – Во Центар веќе е хаос, избегнувајте го денеска

admin
Поради денешното одржување на Супер купот во Скопје воведен е посебен сообраќаен и пешачки режим.  Улиците во главниот град веќе се блокирани а стотици автомобили...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата ќе им помогне на овоштарите и ќе ги стопира парите за невладините

admin
Владата на вчерашната осма седница донела две одлуки, за помош на производителите на праски кои протестираа против ниските цени на откупот, како и за укинување на одлуката...
Uncategorized

Уште 100 дена до одигрувањето на Супер купот во Скопје, но дали истото е загрозено?

admin
Сите европски и светски институции будно ја следат ситуацијата во Македонија и во Скопје каде што во август оваа година се случува можеби најголемиот спортски...