vesti24.mk

Tag : супстанца

ЗАБАВА

Откриена супстанца што место Ковид-19 лекува канцер

admin
Руските научници барајќи активно соединение во борбата против коронавирусот открија супстанца што потенцијално може да се користи за лекување на рак на невробластом. Откритието е...