vesti24.mk

Tag : Сухејл Фазлиу

Uncategorized

Фазлиу ја презеде функцијата министер за локална самоуправа

admin
Новиот министер за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу денеска ја презеде функцијата од својата претходничка, досегашната министерка Ширет Елези. На средбата, како што соопшти Министерството за...