vesti24.mk

Tag : табуле салата

ЗАБАВА

Табуле салата (либанска салата)

admin
Традиционална либанска салата. Освежителна и многу здрава посебно поради количината на магдонос во неа. Потребно е:1 чаша кус-кус (издробена пченица)1 китка магдонос1 домат1 свежа краставица1 лимонмаслиново маслосол Подготовка:– Кус-кусот потопете...