vesti24.mk

Tag : Таип Ердоган

Uncategorized

Ердоган за ситуацијата во Македонија: Насилството не е решение

admin
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги опиша како алармантни настаните во Македонија, додавајќи дека насилството не може да биде излез од никаков проблем, соопшти приватната...