vesti24.mk

Tag : такси

ЗАБАВА

Одмаздата го стигна брзо: Фрли шише од прозор на автомобил, па таксистот му одржа лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

admin
Патник кој се возел во такси возило фрлил празно шише низ прозор, а таксистот веднаш се справи со него. Снимката е направена во рускиот град ...
ЗАБАВА

Таксистите не смеат да возат во бермуди и маици без ракави: Строги правила на облекување во престолнината на модата, летаат и казни

admin
Повеќе од 20 возачи на такси во Милано се парично казнети поради носење на бермуди , иако во тој италијански град веќе со недели е...
МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Карамбол на булевар „Србија“: Ауди удри во два автомобили, усмртен таксист, Аудито целосно запалено

Ferad Aruc
Едно лице загина, а друго е тешко повредено во сообраќајна несреќа која синоќа околу 1:25 часот по полноќ се случила на булевар „Србија“. – Автомобил...