vesti24.mk

Tag : Талир

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мартин Протоѓер се спаси од кривичен прогон за „Талир“

Ferad Aruc
Поранешниот шеф на кабинетот на експремиерот Никола Груевски, и ексгенерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протоѓер, се спаси од кривичен прогон во предметот „Талир“, дознава „Макфакс“...
Uncategorized

Димитриев, Протуѓер, Димовски и Божиновски осомничени за перење пари

admin
Техничкиот премиер Емил Димитриев, Мартин Протуѓер и Кирил Божиновски како генерални секретари на ВМРО-ДПМНЕ се осомничени во новиот случај на Специјалното јавно обвинителство „Талир“ во...