vesti24.mk

Tag : Тамара Тодевска

ВЕСТИ

„Гоце Делчев не е Македонец, затоа не му го испеа името“: Бугарите распалија со коментари по настапот на Тамара

admin
Македонската пејачка Тамара Тодевска при исполнувањето на химната вчера во американската амбасада ги пропушти стиховите во кои се споменуваат имињата на Гоце Делчев, Питу Гули...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Пее одлично, изгледа прекрасно: Македонската пејачка воодушеви на „Ѕвездите на Гранд“

admin
Елена пееше песна од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска, за да Марија на тоа искоментира дека токму поради тоа таа е храбра девојка и кандидатка,...
ЗАБАВА

(ФОТО) Тамара Тодевска облечена во мрежест корсет ги „полуде“ фановите на интернет

admin
Македонската поп-пејачка Тамара Тодевска предизвика „земјотрес“ на социјалните мрежи со новата фотографија, која ја објави на својот Инстаграм профил. Облечена во црн, мрежест корсет таа...
ЗАБАВА

Тамара по породувањето телото го доведе до перфекција

admin
Македонската пејачка Тамара Тодевска, по само неколку месеци по донесувањето на свет на малата Хана, повторно ја врати формата на своето тело речиси до совршеност....