vesti24.mk

Tag : Тампере

ЗАБАВА

Ова се градовите кои имаат најчист воздух во Европа

admin
Шведскиот град Умео, финскиот Тампере и португалскиот Фуншал имаат најчист воздух во Европа, според Европската агенција за животна средина (ЕЕА). Градови со најзагаден воздух се...