vesti24.mk

Tag : танзанија

ЗАБАВА

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

admin
Танзаниски рудар пронајде редок сино-темновиолетов скапоцен камен, познат како „танзанит“, тежок над шест килограми. Пронаоѓачот Саниниу Лајзер (52) во јуни на овој начин стана милијардер,...
ЗАБАВА

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

admin
Танзаниски рудар пронајде редок сино-темновиолетов скапоцен камен, познат како „танзанит“, тежок над шест килограми. Пронаоѓачот Саниниу Лајзер (52) во јуни на овој начин стана милијардер,...
ЗАБАВА

Коза и папаја позитивни на коронавирус во Танзанија

admin
Директорот на Националната здравствена лабораторија на Танзанија и нејзиниот раководител за квалитет се суспендирани до завршување на истрагата која е во тек, откако претседателот Џон...
ЗАБАВА

Танзанија: Откриен сочуван скелет на титаносаурус

admin
Добро сочуван скелет на тревопасен диносаурус, пронајден крај река во Танзанија, разоткрива важни особености за еволуцијата на најголемите суштества кои некогаш живееле на Земјата –...