vesti24.mk

Tag : танкер удри на вила во босфорот

СВЕТ

Танкер се заби во историска палата на Истанбулскиот Босфор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Танкер се заби во историска палата во Истанбул на брегот на Босфор денес, откако откажала опремата за управување, јави Си-ен-ен Турк и додаде дека сообраќајот...