vesti24.mk

Tag : Танкер

ВЕСТИ СВЕТ

Во несреќа кај Болоња загинаа две лица, 60 повредени

Ferad Aruc
Несреќата се случи кога неколку автомобили учествуваа во судирот со камион кој превезуваше запаливи материи, што резултираше со силна експлозија. Силната експлозија на авопатот во...