vesti24.mk

Tag : танц

ЗАБАВА

ВИДЕО: Танчерка од Франција танцува со косата прикачена на таванот

admin
Марион Крампе од Франција е една од најдобрите танчерки на шипка во светот. Но, убавата Мерион реши да го подигне овој танц на повисоко ниво....
ЗАБАВА

Еволуцијата на танцот: Оваа хит снимка е прегледана 21 милион пати, уживајте и вие (ВИДЕО)

admin
На Фејсбук се појави видео кое прикажува како танцот се менувал од 1920-те до 2000-та година и така веднаш стана вирален. „Еволуцијата на танцот“, пишува...
ЗАБАВА

Згодна Русинка изведе “смртоносен” танц околу шипка: Нема да им верувате на сопствените очи (ВИДЕО)

admin
Руската танчерка Марина Корженевска изведе танц околу шипка на врв од еден облакодер во градот Воронеж без никакви безбедносни мерки. 27-годишната Марина изведе навистина опасна...
ЗАБАВА

Кога ќе видите што прави овој поштар пред вратата, убаво ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

admin
Вработен во американската служба за достава УПС стана вистински хит по точката што ја изведе пред безбедносната камера. Поштарот забележал дека пред куќата каде доставувал...
ЗАБАВА

Танцуваше со згодна девојка на свадба, а потоа дојде неговата сопруга: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

admin
Овој човек се забавуваше на една прослава и на подиумот играше. Друштво му правеше згодна девојка, со која заедно танцуваа и се веселеа. Тоа не...
ЗАБАВА

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто: Коментарите на гостите се брутални (ВИДЕО)

admin
Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и...
ЗАБАВА

Младите го играа првиот танц на плажа: А потоа влета таа и уништи се (ВИДЕО)

admin
Деми и Лук Бишоп имаа преубава венчавка на плажа, која сигурно секој би ја посакал. Тие се венчаа на островот на богатството на Флорида. Откако...
Uncategorized

Северина изненади со танцот а ла Мајкл Џексон (ВИДЕО)

admin
Поп-пејачката Северина Којиќ на еден концерт ги изведе познатите чекори на Мајкл Џексон, познатиот „moonwalk“ и ги воодушени присутните. Многумина се обиделе да го изведат,...