vesti24.mk

Tag : танчери

ЗАБАВА

Танчери со Даунов синдром од Македонија освоија златен медал на светското првенство во Хип Хоп

admin
Танчерите со Даунов Синдром од танцовото студио „Денсерс Јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското Првенство во Хип хоп. Вчера во Киелце, Полска,...