vesti24.mk

Tag : Таравари

ВЕСТИ

Таравари: Филипче под итно треба да ги смени членовите на Комисијата за заразни болести

admin
„Јас да сум на место на министерот би се преиспитал и би ја викнал таа Комисија за заразни болести и би ја прашал за овие...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Таравари му ги удри клоците на директорот на Онкологија кој учествуваше во толпата на 27 во Собрание

admin
Милан Ристески е симнат од функцијата директор на Клиниката за онкологија. Ристески, првиот директор на клиника разрешен од новиот министер, Арбен Таравари, беше дел од...