vesti24.mk

Tag : Тара Шарифи

ЗАБАВА

Ги надмина Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг: Ова девојче е најпаметно во светот!

admin
Тара Шарифи, 11-годишна Иранка која живее со своето семејство во Велика Британија, официјално стана најпаметната девојка на светот. Поточно, Тара, како ученичка во британското училиште...