vesti24.mk

Tag : тартуф

ЗАБАВА

За еден килограм можете да заработите 300.000 евра: Ова се најгрдите печурки на светот, но ако ги најдете можете да се збогатите (ФОТО)

admin
Тартуфите, печурки со грд изглед, вредат цело мало богатство. Иако оваа печурка на око нема убав изглед, вреди цело богатство, поради тоа ја нарекуваат цар...