vesti24.mk

Tag : татко

ЗАБАВА

ВИДЕО: Бура емоции и солзи кои никој не може да ги запре, татко го пронајде киднапираниот син по 24 години

admin
Кинезот Гуо Гангтанг по повеќе од две децении повторно се сретна со својот син, откако со мотоцикл поминал повеќе од 500.000 километри. Имено, неговиот син...
ЗАБАВА

За татковците кои имаат ќерки: Еве како да ја зголемите самодовербата кај вашата “мала дама“

admin
Истражувањата покажале дека децата се порано започнуваат да бидат незадоволни од својот изглед, посебно женските деца, па еве неколку чекори кои татковците би требало да...
ЗАБАВА

ТРОГАТЕЛНА СРЕДБА: Татко и син се барале цели 57 години, а потоа се случило пресврт (ВИДЕО)

admin
Ричард Меклер не го видел својот син Џими веќе 57 години. Кога се родило момчето, двапати го држел во раце, а потоа мајката на Џими...
ЗАБАВА

Последен подарок: Таткото дознал дека има страшна смртоносна болест, па направи нешто по што ќе го памети неговиот син засекогаш (ФОТО)

admin
Педијатарот Ариј од Манчестер почина на само 30 години откако претходно му беше дијагностициран редок вид на тумор на мозокот. Тој по повод својата смрт...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Овој татко е најголем малер на светот – сакал да го открие полот на бебето, но следниот момент завршил со болки

admin
Откривањето на полот на бебето во последно време е многу популарен тренд на социјалните мрежи. Џема Бејлајф Њуби решила да објави снимка на Јутјуб и...
ЗАБАВА

Вистинско божиќно чудо: 12 години го барал својот татко, а потоа отиде во една куќа блиску до својата (ФОТО)

admin
Млад човек од Ливерпул доживеал вистинско божиќно чудо кога го пронашол својот татко, кого го барал 12 години – и се покажало дека живее на...
ЗАБАВА

Првата ќерка секогаш ќе биде женска верзија на таткото: Еве од кој родител го наследуваме квалитетот на забите и бојата на очите!

admin
Децата во најголемиот дел ги наследуваат формата на носот, подрачјето околу усните, големината на јаболчните коски, аглите на очите и обликот на брадата. Тоа се...