vesti24.mk

Tag : тафталиџе

ВЕСТИ

Најнови детали за убиството во Тафталиџе: Му тропале на врата и му се заканувале, тој излегол со пиштол и пукал

admin
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за вчерашното убиство во Тафталиџе и побара мерка притвор....