vesti24.mk

Tag : Тајкун

ВЕСТИ СВЕТ

Руски тајкун пет дена се претворал дека е бездомник, а потоа почнал на луѓето да им дели милиони (Видео)

admin
Александар Рослијаков е руски милјардер кој направил нешто невидено за што многумина се чудат и зборуваат во Русија. Тој во својот џеб имал само 1000...
ЗАБАВА

Човекот кој го имитира Хефнер: Познатиот тајкун секоја вечер спие со четири жени

Ferad Aruc
Познатиот милијардер, тајкунот Траверс Бејнон, пред неколку дена ја налути јавноста со фотграфии и снимки на кои неговите пријателки на својот задник го тетовираат логото...