vesti24.mk

Tag : Тајланд

ЗАБАВА

Турист напишал негативна препорака во хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

admin
Американецот Весли Барнс, кој што работи на Тајланд е уапсен поради наводно нанесување штета на угледното одмаралиште „Си Вју“ на островот Кох Чанг. Господин Барн...
ЗАБАВА

Забраната на пластични ќеси ја истакна снаодливоста на Тајланѓаните

admin
Во Тајланд од 1 јануари стапи во сила законот за забрана на употребата на пластични ќесиња, а тоа ја поттикна снаодливоста и креативноста на Тајланѓаните....
ВЕСТИ СВЕТ

Спасувачите објавија шокантни детали од пештерата: “Ние не сме херои, овој човек е!”

Ferad Aruc
Водичот на акцијата за спасување на децата и фудбалскиот тренер од пештерата во Тајланд, контраадмиралот Арпакон Јуконгкаев говореше за неверојатната повеќедневна акција. Тренерот и 12...
ВЕСТИ СВЕТ

Американскиот милијардер Елон Маск во пештерата? Некои го фалат, а некои го обвинуваат за самопромоција и дека сакал да ја украде славата на вистинските херои!

Ferad Aruc
Една од најсложените акции за спасување во историјата е среќно завршена и сите 12 деца и нивниот тренер конечно биле извлечени од тајландската пештера, живи...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Оваа снимка го покажува сиот ужас низ кој минуваат спасувачите на Тајланд: Дури кога ќе го погледнете видеото ќе видите колку е оваа акција опасна

admin
Спасувачите на Тајланд имаат многу тешка задача пред себе, тесни и мрачни тунели низ кои мора да се провлечат, само за да стигнат до децата...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појавила последната снимка од нуркачот кој настрадал на Тајланд

Ferad Aruc
Тајландскиот спасувач Саман Кунан загинал во текот на операцијата за спасување на 12-те деца и нивниот фудбалски тренер, кои и натаму се наоѓаат заробени во...
Uncategorized

Цел свет ја следи драмата на Тајланд: Познат милијардер сака да помогне во спасувањето на децата што се заробени во пештерата!

admin
Американскиот милионер Илон Маск рече дека со задоволство би помогнал во спасување на младиот тајландски фудбаласки тим, кој веќе десет дена е заробен во пештерата....
Uncategorized СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Камерите како четворица мажи изнеле девојка од паб по финалето на ЛШ, па ја силувале и убиле

admin
Надзорните камери го снимиле моментот кога четворица мажи носат пијана и дрогирана девојка од бар, пред наводно да ја силуваат и убијат. 21-годишната Нонг Гифт...
ЗАБАВА

Обезглавена кокошка веќе седум дена јаде, пие и живее нормално (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Неверојатната птица е пронајдена во округот Муеанг Рачабури во централен Тајланд, а ветеринарот кој на почетокот се грижел за неа ја нарекол “вистински војник”. Иако...
ЗАБАВА

Пијан Русин се пофали и покажа каква девојка си фатил во Тајланд (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Видео кое за многу брзо време стана вирално и вистински хит низ интернет. Овој дечко гордо се пофали на интернет со својата нова девојка што...
ЖИВОТ

Радикална промена: Девојката врколак го избричила лицето и прв пат покажала како всушност изгледа

Ferad Aruc
Девојката која во 2010-тата година влегла во Гинисовата книга на рекорди како “највлакнеста личност на светот”, на социјалните мрежи објавила интересна фотографија и покажала како...
СВЕТ

Погребот трае 5 дена и чини 90 милиони долари: Последен поздрав со починатиот крал на Тајланд

admin
Тајланд вчера го одбележа почетокот на погребната церемонија којашто ќе трае следните пет дена на кралот Бумибол Адилјаде со будистички обред на кој присуствуваа членовите...