vesti24.mk

Tag : ТАјфун

ЗАБАВА

Фотографии од Вселената на супертајфунот Трами

admin
Астронаутот на меѓународната вселенска станица Александар Герст на Твитер објави фотографии од формирање на супретајфун над западниот дел на Тихи Океан. Тој тајфунот го опиша...
ЗАБАВА

Смртоносниот тајфун запре венчавка: Токму кога сакаа да танцуваат, се слушна тресок, сите врескаа и бараа спас (ВИДЕО)

admin
Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон подиумот за да танцуваа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Морничава снимка од тајфунот на Филипини: “Доаѓа судниот ден!”

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појави снимка од тајфунот Мангкхут кој ги погоди Филипините, а истата потсетува на морничава сцена од хорор филм. На снимката се...
ВЕСТИ СВЕТ

Видео: Тајфунот направи пустош на Филипини, со силни ветрови и обилни врнежи продолжи кон Кина

Ferad Aruc
Разорниот тајфун Мангкхут, што досега одзеде над 25 животи на Филипини, носи обилни врнежи и силни ветрови кон јужниот брег на Кина, објави Би-Би-Си. Властите...